11 lip 2016

Tell 'em that it's human nature

Zazdrość, dwulicowość, chamstwo, złośliwość, wywyższanie się, nie tolerancja, chciwość-  spotykamy się z tym na co dzień Mam wrażenie, że ludzie chcą, abyśmy żyli według jakiegoś schematu. Jak zmienisz tylko jedną rzecz, zostajesz obrzucany obelgami na swój temat. Nie możesz być inny. Musisz podążać za tłumem. Osiągasz coś, musisz przygotować się, że w końcu będziesz musiał zapłacić za to wysoką cenę, bo coś w końcu stanie ci na przeszkodzie. Zaczniesz być osądzany za rzeczy, o których nawet nie myślałeś/aś. Ludzie nie lubią, kiedy ktoś jest szczęśliwy. Jak jemu coś nie udaje się, winny musi być ten, który coś osiągnął. Nawet kiedy będziesz próbował być dobrym, ktoś będzie próbował znaleźć „lukę” w twojej dobroci. Dlaczego zamiast pomagać sobie, co chwilę próbujemy zniszczyć czyjeś szczęście? Powinniśmy cieszyć się razem z nim. Jednak taka jest nasza „ludzka natura” zawsze coś chcemy, ale chcielibyśmy zdobyć to bez większego wysiłku, pójść skróconą drogą.  Jeżeli coś nam się nie podoba czy nie udaje spójrzmy czasem na tę osobę w lustrze. Może z nią jest coś nie tak?
Jestem teraz w czasie czytania wspaniałej książki o Michaelu Jacksonie. O człowieku, który od króla popu stał się królem skandalu. Ludzie z zazdrości starali się jak najwięcej od niego wziąć, jednocześnie go niszcząc. Do dzisiaj próbują znajdować kolejne dowody przeciwko niemu, nie dadzą mu nawet spokoju, wtedy kiedy on nie żyje, kiedy nie może się nawet obronić. Jak tylko ją skończę, wypowiem się na pewno trochę więcej o niej.

bluzka- Bershka, kurtka- Stradivarius, spódnica- no name
xoxo Pati 

4 komentarze:

 1. No niestety, takich rzeczy nie da się zmienić, ja napisałaś- taka jest ludzka natura.
  Bardzo się temu dziwie, że osoby, które wyróżniają się z tłumu są tak wyśmiewane, to okropne... Nie ma na to innej rady, jak po prostu mieć opinię innych w nosie. Nie powinniśmy się ograniczać i żyć tak, jak dyktują nam inni. Życie jest na to zbyt krótkie.
  Śliczne zdjęcia. :)

  QUEEN OF MOON♥
  Jeżeli mój blog Ci się spodoba- zaobserwuj.

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie - tacy już są ludzie i nic na to nie poradzimy, są to naturalne cechy, które u niektórych są bardziej widoczne, a u innych mniej. Ładne zdjęcia ;)

  U mnie nowy post, zapraszam!
  MÓJ BLOG
  MÓJ KANAŁ NA YT

  OdpowiedzUsuń
 3. Ludzie są tacy bo zazdroszczą. Nie potrafią cieszyć się tym co mają.

  https://mary-em.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie przejmuj się innymi i po prostu rób to, co lubisz :)

  Pozdrawiam gorąco ♡♡♡
  MADEMOISELLE BLOG

  OdpowiedzUsuń